Rapid CFR Suceava a avut o deplasare de coșmar în cadrul etapei a X-a a seriei I a Ligii a II-a la FC Voluntari. Sâmbătă de la ora 11.00, ora oficială, meciul a fost amânat din cauza vântului urmând ca partida să se rejoice duminică, 26 octombrie de la ora 11.00. Ieri, jocul a început cu o oră întârziere pentru că gazdele nu curățaseră terenul de zăpadă. De menționat faptul că formația suceveană a pierdut o zi de odihnă înaintea meciului din Cupa României cu Petrolul Ploiești și a fost nevoită să-și plătească cazarea și masa pentru că meciul a fost amânat.

La capătul a 90 de minute de joc aprig disputant între FC Voluntari și Rapid CFR Suceava scorul a fost 2-2, gazdele egalând în minutul 90.

Marinkovic a deschis scorul pentru Rapid CFR Suceava în chiar minutul 4 al meciului cu un șut la colțul lung. Deși gazdele au revenit în ofensivă până la pauză nu s-a mai marcat.

Cei de la FC Voluntari au avut prima mare oportunitate de a înscrie în repriza secundă, dar balonul trimis de Adrian Bălan a ocolit poarta goală. De partea cealaltă, Plecanciuc a șutat pe jos în urma unui corner, însă balonul a fost respins d epe linia porții.
Gazdele au egalat în minutul 65 prin Voduț în urma unui contraatac.

Scorul a rămas 1-1 până în minutul 88 când Sfrijan a marcat cu capul după o centrare a lui Semeghin. De menționat că golul sucevenilor a venit într-un moment în care evoluau în zece jucători după eliminarea lui Cerlincă.
Rapid CFR Suceava nu a reușit să plece cu toate cele trei puncte de la FC Voluntari pentru că la ultima fază de joc Deac a egalat. Rezultat bun pentru Rapid CFR Suceava în fața celei mai în formă grupări din seria I a Ligii a II-a și din nou gruparea pregătită de Bogdan Tudoreanu a schimbat liderul la zi.

FC Voluntari: Botaş – Sg. Moga, Mitache, C. Achim, Maxim – C. Roşu, S. Rădoi (cpt.), Todoran, Călinţaru – A. Bălan, Voduţ
Rezerve: Hânţescu – G. Deac, Lircă, Ad. Voicu, B. Barbu, E. Stan, V. Mihai
Antrenor: Ilie Poenaru

Rapid Suceava: Rohetki – D. Bălan, Plecanciuc, Velescu, Semeghin (cpt.) – Cerlincă, Sumanariu, Sfrijan, Gheorghiciuc – M. Negru, Marinkovici
Rezerve: Pascal – Ferariu, Golofca, M. Matei, Burcea, Tiron
Antrenor: Bogdan Tudoreanu.