Facos Suceava Romania
SC Diasil Service SRL Suceava - Impreuna pentru un oras curat

Vă prezentăm în continuare rezultatele parţiale la alegerile locale din majoritatea localităţilor din judeţul Suceava. În urma numărării voturilor, în mai multe localităţi din judeţ au fost înregistrate surprize mari, cum ar fi la Moara, unde primarul în funcţie Constantin Prodaniuc a pierdut funcţia, acelaşi lucru întâmplându-se şi cu primarii din Pătrăuţi, Muşeniţa sau Păltinoasa. În muncipiul Suceava, Ion Lungu este în faţa lui Tiberius Brădăţan, cu circa 1.700 de voturi, după numărarea voturilor din 43 de secţii de votare. La Rădăuţi, alegerile au fost câştigate de candidatul PSD, Nistor Tatar.

1

MUNICIPIUL SUCEAVA Lungu Ion – PNL

2

MUNICIPIUL CÂMPULUNG MOLD Negură Mihăiţă – PNL

3

MUNICIPIUL FĂLTICENI Cătălin Coman – PSD

4

MUNICIPIUL RĂDĂUŢI Nistor Tatar – PSD

5

MUNICIPIUL VATRA DORNEI Ilie Boncheş – PNL

6

ORAŞ BROŞTENI Nicolae Chiriac – PNL

7

ORAŞ CAJVANA Gheorghe Tomăscu – PSD

8

ORAŞ DOLHASCA Isachi Decebal Dumitru – PNL

9

ORAŞ FRASIN Marinel Bălan – PSD

10

ORAŞ GURA HUMORULUI Marius Ursaciuc – independent

11

ORAŞ LITENI Onisii Tomiță – PNL

12

ORAŞ MILIŞĂUŢI Mircea Laurus – PSD

13

ORAŞ SALCEA Lungu Ilie – PNL

14

ORAŞ SIRET Popoiu Adrian – PNL

15

ORAŞ SOLCA Cornel Ţehaniuc – PSD

16

ORAŞ VICOVU DE SUS Gheorghe Schipor – PSD

17

ADÂNCATA Cucu Viorel – PNL

18

ARBORE Dan Tiperciuc – PSD

19

BAIA Maria Tomescu – PSD

20

BĂLĂCEANA Babor Nichita – PSD

21

BĂLCĂUŢI Șoiman Vasile – PNL

22

BERCHIȘEȘTI Violeta Ţăran – PSD

23

BILCA Rusu Zaharie – PNL

24

BOGDĂNEŞTI Rogojină Traian – PNL

25

BOROAIA Vasile Berariu – PSD

26

BOSANCI Miron Neculai – ALDE

27

BOTOŞANA Ioan Ghiaţă – PNL

28

BREAZA Gheorghe Lesenciuc – PSD

29

BRODINA Codrin Ilaş – PSD

30

BUNEŞTI Ioan Dolcean – PNL

31

BURLA Pintiliuc Viorel – PNL

32

CACICA Tudosi Petru – PNL

33

CALAFINDEŞTI Loghin Saviuc – PSD

34

CAPU CÂMPULUI Marcela Elena Bîrsan – ALDE

35

CIOCĂNEŞTI Ciocan Radu – PNL

36

CIPRIAN PORUMBESCU Dumitru Nimiţean – PSD

37

CÎRLIBABA Danciu Gabriel-Michael – PNL

38

COMĂNEŞTI Păstrăv Grigoraș – PNL

39

CORNU LUNCII Gheorghe Fron – PSD

40

COŞNA Gavril Pardău – PSD

41

CRUCEA Dorin Rusu – PSD

42

DĂRMĂNEŞTI Chidoveț Dan – PNL

43

DOLHEŞTI Cristinel Bărculescu – PSD

44

DORNA-ARINI Ioan Moraru – PSD

45

DORNA CANDRENILOR Dănuţ Candrea – PSD

46

DORNEŞTI Luța Gheorghe – PNL

47

DRĂGOIEŞTI Vasile Petroaie – PSD

48

DRĂGUŞENI Vasile Lică Cepoi – PSD

49

DUMBRĂVENI Ioan Pavăl – PSD

50

FÂNTÂNA MARE Vasile Mucileniţa – PSD

51

FÎNTÎNELE Vasile Hîj – PNL

52

FORĂŞTI Avrămia Brăduţ – PSD

53

FRĂTĂUŢII NOI Gheorghe Ştreangă – PSD

54

FRĂTĂUŢII VECHI Artimon Vasile – PSD

55

FRUMOSU Constantin Buga – PSD

56

FUNDU MOLDOVEI Zdrob Tudor Ion – PNL

57

GĂLĂNEŞTI Liviu Mironescu – PSD

58

GRĂMEŞTI Vasile Şuleap – PSD

59

GRĂNICEŞTI Gheorghe Nuţu – PSD

60

HÂNŢEŞTI Daniel Olariu – PSD

61

HÂRTOP Vasile Nechifor – PSD

62

HORODNIC DE JOS Onică Petrică – PNL

63

HORODNIC DE SUS Valentin Petrică Luța – PNL

64

HORODNICENI Florea Neculai – PNL

65

IACOBENI Fădor Angelica . PNL

66

IASLOVĂŢ Cotoară Ioan – PSD

67

ILIŞEŞTI Avasaloaie Răduțu Florinel – PNL

68

IPOTEŞTI Tofan Augustin Sorin – PNL

69

IZVOARELE SUCEVEI Mechno Mihail – PNL

70

MARGINEA Nichitean Dumitru – PNL

71

MĂLINI Petru Nistor – PSD

72

MĂNĂSTIREA HUMORULUI Moldovan Constantin – PNL

73

MITOCU DRAGOMIRNEI Solcan Dănut – PNL

74

MOARA Eduard Dziminschi–PSD

75

MOLDOVA-SULIŢA Jecalo Petru – PNL

76

MOLDOVIŢA Iliesi Traian – PNL

77

MUŞENIŢA Tudurean Radu-Florin – PNL

78

OSTRA Ioan Oros – PSD

79

PANACI Vasile Cozan – PSD

80

PĂLTINOASA Eduard Wendling–PSD

81

PĂTRĂUŢI Adrian Isepciuc – PSD

82

PÎRTEŞTII DE JOS Ioan Toma Pavel–PSD

83

POIANA STAMPEI Viluţ Mezdrea – PSD

84

POIENI-SOLCA Simion Jucan – independent

85

POJORÂTA Ioan Bogdan Codreanu – PMP

86

PREUTEŞTI Ion Vasiliu – PSD

87

PUTNA Coroamă Gheorghe – PNL

88

RĂDĂŞENI Perju Nicolae – PNL

89

RÎŞCA Ion Bosînceanu – ALDE

90

SADOVA Constantinescu Otcu Mihai – PNL

91

SATU MARE Cramarciuc Stefan-Valerian – PNL

92

SIMINICEA Sergiu Paşniciuc – PSD

93

SLATINA Vasile Gherman – PSD

94

STRAJA Mihai Juravle – PSD

95

STROIEŞTI Mihai Senic – PSD

96

STULPICANI Zamcu Vasile – PSD

97

SUCEVIŢA Dorin Pînzar – PSD

98

ŞARU DORNEI Iordache Cătălin-Ioan – PNL

99

ŞCHEIA Andriciuc Vasile – PNL

100

ŞERBĂUŢI Sanduleac Catalin – PNL

101

TODIREŞTI Vasile Avram – PSD

102

UDEŞTI Ostrovan Cristea – PSD

103

ULMA Petru Marocico – PSD

104

VADU MOLDOVEI Maricel Iacob – PSD

105

VALEA MOLDOVEI Constantin Moroşan – PSD

106

VAMA Baltag Nicolai – PNL

107

VATRA MOLDOVIŢEI Saghin Virgil – PNL

108

VEREŞTI Dănuţ Gavriliuc – PSD

109

VICOVU DE JOS Vasile Ţugui – PSD

110

VOITINEL Maria Pleşca – PSD

111

VOLOVĂŢ Ioan Vicol – PSD

112

VULTUREŞTI Cornel Salamaha – PSD

113

ZAMOSTEA Haliuc Vasile – PSD

114

ZVORIŞTEA Constantin Barariu – PSD
Rezultatele complete la alegerile locale din judeţul Suceava. Surprize în mai multe localităţi, 9.2 out of 10 based on 6 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (6 votes cast)
Politic
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava