Etapa a XX-a a seriei I a Ligii a III-a a fost una norocoasă pentru grupările sucevene, atât Bucovina Rădăuți, cât și Bucovina Pojorâta trecându-și în cont cele trei puncte puse în joc. Bucovina Rădăuţi a câştigat cu 1-0, meciul de pe teren propriu cu Aerostar Bacău, unicul gol al întâlnirii fiind marcat  în minutul 2 de Zaremba, cu un şut la colţul scurt de la 10 metri, în urma unei pase primite de la antrenorul – jucător Iulian Ionesi. După ce au trecut în avantaj, gazdele au cedat deliberat mijlocul terenului, preferând să joace pe cartea contraatacului. După o primă repriză în care oaspeţii au dominat teritorial, fără să ameninţe în vreun fel poarta lui Prutean, jocul s-a animat brusc în partea secundă. Rădăuţenii au irosit trei oportunităţi rarisime de a-şi majora avantajul prin Luţac, Zaremba şi Ionesi, în vreme ce băcăuanii au trecut şi ei de două ori aproape de gol.

Bucovina Rădăuţi a evoluat în alcătuirea Prutean – Alecsandru, Polocoşeri, Hrimiuc, C. Ciurlă, A. Ciurlă, Vitu, Luţac, Zaremba, Stoian, Ionesi. Pe parcursul meciului au mai intrat Grecu, Păsăilă, Sabie şi Vicol.
În aceeași rundă a XX-a, Bucovina Pojorâta și-a ”reamintit” cum arată un succes după ce a trecut pe teren propriu cu 2-1 de Cetatea Târgu Neamț. Golurile echipei antrenate de Dănuț Mîndrilă au fost marcate de S.Rus în minutele 31 și 38, pentru oaspeți înscriind Bobric în minutul 75. În urma acestei victorii, Bucovina Pojorâta se menține pe locul secund în clasamentul seriei I a Ligii a III-a, cu patru puncte mai puțin decât Știința Miroslava, dar cu un joc mai puțin disputant.