Grupările de Liga a III-a Ceahlăul și Șomuz Fălticeni s-au întâlnit la finele săptămânii trecute într-un joc de pregătire la Piatra Neamț. Partida a fost controlată în bună măsură de formația gazdă, care s-a impus la final scorul de 3-0.

„Ceahlăul are echipă solidă, cu un joc de posesie bun. Prima repriză a fost una echilibrată, însă gazdele s-au desprins în partea secundă, când noi am schimbat aproape în totalitate primul unsprezece”, a declarat directorul sportiv al grupării fălticenene, Iulian Darabă.

Șomuz în prima repriză: Andr. Pascal – Chiseliță, Toukam, Wilfred, Marinescu, Afalna, Robciuc, Airoaiei, Padovei, Julei, Țapu.

Șomuz în repriza a doua: Pascal – Ionescu, Toukam, Zama, Wilfred, Marinescu, Păiuș, Padovei, Micloș, Boca, Tchassem. Antrenor: Daniel Stoica.

Cele două formații se vor întâlni în meci revanșă peste o săptămână, pe data de 28 februarie, cel mai probabil tot la Piatra Neamț.

Șomuz va disputa primul meci oficial pe data de 7 martie, pe teren propriu, în compania celor de la CSM Bacău.