La sfârşitul săptămânii trecute, stadionul „Areni” din Suceava a găzduit finala fazei judeţene a Cupei României la fotbal. Faţă în faţă s-au aflat echipele Şomuzul Preuteşti şi Victoria Vatra Moldoviţei. La capătul unei partide spectaculoase cu multe faze de poartă, cei de la Preuteşti s-au impus cu scorul de 3-1. Pentru învingători au marcat Ovidiu Clim în minutul 18, Cezar Ciurlă în minutul 81 şi Silviu Ciubotari în minutul 84, pentru învinşi punctând Cornel Beldie în minutul 56.

„A fost un meci frumos şi mă bucur pentru că am reuşit să oferim un spectacol agreabil celor prezenţi în tribune” a declarat preşedintele AJF Suceava, Ciprian Anton. Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava a fost responsabilă cu organizarea finalei judeţene a Cupei României.