Sporting Suceava a încheiat turul seriei I a Ligii a III-a cu o victorie, rezultat în urma căruia alb-verzii au urcat până pe poziţia a cincea în clasament. În ultima etapă a turului, fotbaliştii pregătiţi de Mihai Guriţă şi Florin Apetri s-au impus cu scorul de 2-0 la Galaţi, pe terenul Oţelului II.
Gazdele au dominat meciul, însă sucevenii au punctat în urma unei faze fixe şi a unui contraatac. Pentru învingători au marcat Ferariu, cu capul în urma unei lovituri libere executate de Apetri şi Buziuc, servit excelent de Azaharioaie.
Sporting Suceava a evoluat în formula Hânţescu – Pantea, Ferariu, Amănăloaie, Bîgu – Azaharioaei, Stănescu, Apetri, Şuleru – Pamparău, Buziuc. Au mai intrat Nechitoaia, Strugariu, Lumaicu, Kuruc.
Bucovina Rădăuţi a pierdut clar pe terenul liderului Sport Club Bacău
Într-un meci din etapa a XIII-a, SC Bacău – Bucovina Rădăuţi 6-1
Dacă Sporting Suceava a reuşit să încheie turul cu o victorie, Bucovina Rădăuţi a pierdut clar în etapa a XIII-a a seriei I a Ligii a III-a pe terenul celor de la SC Bacău.
Gazdele au început tare meciul şi în minutul 40 conduceau deja cu 4-0 prin golurile marcate de Adăscăliţei, Cojocaru, Ungureanu şi Costin. Pe finalul primei reprize rădăuţenii au dat primele semne de viaţă, izbutind chiar să reducă din handicap prin Romaniuc. Cei care au mai punctat până la final au fost tot băcăuani, acelaşi Costin înscriind de încă două ori.
Bucovina Rădăuţi a evoluat în alcătuirea Prutean – Alexandru, Vitu, Breniuc, Duţică, Stoian, Păsăilă, Avrămia, Zaremba, Romaniuc, Apostol. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Tudose, Sabie, Tătar şi Viu.