În al treilea meci jucat pe propriul teren, în cadrul etapei a VI-a a seriei I a Ligii a III-a, Sporting Suceava nu a mai reuşit să marcheze şi a remizat, scor 0-0, cu Kosarom Paşcani. Oaspeţii au început mai bine partida şi l-au “întins” pe portarul sucevean Hânţescu care s-a descurcat bine. Treptat jocul s-a echilibrat însă ocaziile la cele două porţi au fost rare. De consemnat doar şutul în transversală a lui Azaharioaie.

Sporting Suceava a fost mai percutantă în repriza secundă, dar tot nu a reuşit să înscrie. Buziuc a ratat o ocazie monumentală, iar Apetri a tras şi el în bară. La final Sporting Suceava – Kosarom Paşcani a fost 0-0, gazdele meritând totuşi să câştige.

Sporting Suceava: Hânţescu – Kuruc, Ferariu, Hrimic, Pantea, Azaharoaiei, Filip, Stănescu, Şuleru, Păiuş, Buziuc. Au mai jucat: Apetri, Strugariu şi Cuţaş.

Kosarom Paşcani: Luca – P.Răzlog, V. Răzlog, Giurgiuveanu, Olăriţa, Nuţescu, Chimir, Şchiopu, Agrigoroaiei, Lipovanu, Ştiubei. Au mai intrat în teren: Caragea, Maftei şi Agrigoresei.

În aceeaşi etapă a VI-a a seriei I a Ligii a III-a, Bucovina Rădăuţi a fost învinsă pe terenul formaţiei Oţelul II Galaţi. Pentru gazde au marcat Gohoreanu în minutul 57 şi Chipirliu în minutul 79. “Oţelarii” au ratat şi un 11 metri în minutul 88.

Bucovina Rădăuţi: Bujdei – Alexandru, Vitu, Breniuc, Dutica – Pasaila, Zaremba, Romaniuc, Stoian – Colban, Apostol. Antrenori: Lucian Burlacu şi Laurenţiu Andrieş. Au mai intrat: Sabie, Viu, Avrămia şi Pleşca.

Rezultate consemnate în etapa a VI-a:

Sporting Suceava – Kosarom Paşcani       0-0

Oţelul II Galaţi – Bucovina Rădăuţi         2-0

Young Stars Panciu – Petrotub Roman      0-2

FCM Dorohoi – Aerostar Bacău     4-1

1. Oţelul II Galaţi                           5       3       2       0       13-4  11

2. CSM Moineşti                   4       3       1       0       13-7  10

3. FCM Dorohoi                    5       3       1       1       8-3    10

4. Sporting Suceava               5       3       1       1       4-2    10

5. SC Bacău                           5       3       0       2       9-7    9

6. Kosarom Paşcani               5       2       2       1       4-2    8

7. Young Stars Panciu            6       2       1       3       4-7    7

8. Bucovina Rădăuţi              4       2       0       2       2-4    6

9. Petrotub Roman                 5       1       1       3       5-7    4