Stejarul Cajvana este noua campioană judeţeană la futsal. Echipa condusă de Petrică Puiu şi Ion Lupăştean a câştigat trofeul celei de-a patra ediţii, după ce s-a impus în ultimul act al turneului final găzduit de sala „Dumitru Bernicu” din Suceava, la loviturile de departajare, cu scorul general de 3-2, în faţa celor de la Juniorul Suceava. Cele două finaliste au încheiat cele 40 de minute regulamentare de joc la egalitate, după ce Stejarul a deschis scorul înainte de pauză prin Max Şoldan, iar Juniorul a egalat în repriza secunda prin Nicu Ciutac. La penalty-uri, cei din Cajvana au executat perfect primele două lovituri de la 7 metri, în timp ce Juniorul a ratat două din trei.
Stejarul Cajvana a mizat pe următorul lot de jucători: Ilie Tofan, Vasile Negruşeri, Vasile Savu, Max Şoldan, Vica Savu, Nicu Şoldan, George Tomescu, Vasile Andreica, Ion Lupăştean, Onuţ Cernovschi, Isaac Gurău şi Nicolae Gurău. Antrenorul echipei: Ion Lupăştean. Finantatorul echipei: Petrică Puiu.

Grupa A:
CS Gura Humorului – Zimbrul Siret    0-4
Viitorul Liteni – Juniorul Suceava    2-2 (2-4, d.p)

Finala:
Stejarul Cajvana – Juniorul Suceava 1-1 (3-2, d.p.)
Meciurile au fost arbitrate de brigada Vasile Tacu – Ghiţă Ignătescu, asistenţa medicală fiind asigurata de Laurenţiu Harip. Premierea câştigătorilor a fost oficiată de preşedintele AJF, Ciprian Anton şi de vicepreşedintele Aurel Constantin. Stejarul Cajvana este a patra echipa diferită care a devenit campioană judeţeană, dupa CSM Bucovina Rădăuţi, Viitorul Adâncata şi Viitorul Liteni.