Sezonul regulat al Diviziei A masculine s-a încheiat, turneul final care va decide cele două echipe ce vor evolua în sezonul viitor în Liga Zimbrilor urmând să aibă loc în perioada 16-18 aprilie. În clasamentul golgeterilor din eșalonul secund masculine, pe locul al cincilea se află Bogdan Cozorici de la CSU II din Suceava care a marcat 87 de goluri.

Sportivul a fost pregătit la LPS Suceava de antrenorul Răzvan Bernicu fiind o mare speranță a handbalului bucovinean. Jucător inteligent și versatil, Bogdan Cozorici este unul dintre executanții buni de aruncări de la 7 metri. De menționat faptul că CSU II din Suceava, pregătită de antrenorul Ioan Tcaciuc, a câștigat seria A a eșalonului secund al handbalului masculin românesc.