Ultimele două luni au fost pline de competiții pentru arcașii Clubului Sportiv Școlar Rădăuți și pentru cei de la Clubul Sportiv Municipal Suceava. Astfel, în perioada 15-20 august s-a desfășurat în Anglia, la Lilleshall, Campionatul European de Tineret, competiție unde Mădălina Amăistroaie s-a clasat pe locul 9 la individual. A urmat apoi Campionatul național de Seniori și tineret de la Aninoasa, care s-a încheiat cu rezultate bune pentru sportivii de la cele două cluburi, după cum urmează:

CSȘ Rădăuți

– Amalia Fecioru – locul 3 la tineret;

– Octavia Popescu, Patrick Hrițcan, Valentin Isopescu, locul 1 la tineret, în întrecerea pe echipe;

– Anda Halus, Amalia Fecioru, Magda Sofroni, locul 2 la tineret, în întrecerea pe echipe;

– Anda Halus, Amalia Fecioru, Magda Sofroni, locul 3 la senioare, în întrecerea pe echipe;

– Anda Halus, Patrick Hrițcan, locul 2 cu echipa mixtă, la tineret.

Antrenori: Ioana Covaliu și Andrei Dănilă.

CSM Suceava

– Mădălina Amăistroaie, locul 1 la senioare;

– Andrei Dănilă, locul 3 la seniori;

– Elena Gheorghiță, locul 3 la seniori;

– Mădălina Amăistroaie, Andrei Dănilă, locul 1 cu echipa mixtă la seniori;

– Mădălina Amăistroaie, Elena Gheorghiță, Ioana Covaliu, locul 2 la senioare, în întrecerea pe echipe.

Antrenor: Ioana Covaliu.

Luna septembrie a început, de asemenea, cu o performanță excelentă. Patrick Hrițcan a concurat pentru România la un turneu U 13 din Bulgaria, adjudecându-și pentru a doua oară în acest an locul întâi la o competiție internațională destinată vârstei lui. Din lotul național pentru această competiție a făcut parte și Valentin Isopescu.

Ultimul rezultat notabil s-a produs recent, la Campionatul Național de Field, desfășurat la Zărnești. Mădălina Amăistroaie s-a clasat pe prima poziție în întrecerea senioarelor, în timp ce Ioana Covaliu a cucerit medalia de bronz. La categoria seniori, Andrei Dănilă a terminat concursul pe locul al doilea, devenind vicecampion național.