La întoarcerea din cantonamentul de la Poiana Negri, formația Rapid Suceava a disputant cu meci de pregătire pe terenul din Sfântu Ilie în compania concitadinei Sporting. La finele celor 90 de minute de joc scorul a fost 5-2 (3-1).

Trupa antrenată de Mihai Guriță a deschis scorul la un sfert de oră de la fluierul de start prin Azaharioaie. Rapidul a întors rezultatul până la pauză, grație golurilor marcate de Doboș, Velescu și Ionuț Plămadă. În startul reprizei secunde, Sportingul a redus din handicap prin Ferariu, care a transformat un penalty Pe finalul partidei Nuțescu a reușit o ”dublă” și a stabilit scorul final la 5-2.

Rapid I: Preda – Semeghin, Sava, Fl. Plămadă, Doboș – Zereș, Căinari, Velescu, Chiriac – Negru, I. Plămadă;

Rapid II: Zăvoi – Spătar, Arotăriței Morariu, Bălan – Călugaru, Nuțescu, Gâldeanu, Vornicu – Caragea, Homneac. Au mai intrat Apetrei, Luțac și Moldova.

Sporting: Hânțescu – Pantea, Amănăloaei, Ferariu, Kuruc – Stănescu, Ivan, Apetri, Azaharioaei – Șuleru, Nechitoaia. Au mai intrat Ungureanu, Cuțas, Bâgu, Longher, Papadiuc, Lumaicu, Gheorghiciuc și Leșanu.