CS Universitatea Suceava s-a impus şi în al doilea meci amical disputat în compania echipei de Divizie A, Poli Iaşi. Dacă în primul joc a fost 40-31, de această dată elevii profesorului Petru Ghervan au câştigat cu 48-31 (22-16). Cei mai buni marcatori ai gazdelor au fost Târzioru, Burlacu şi Mihai Sandu, ei adunând împreuă 29 de goluri.

Aşa cum s-a întâmplat şi în prima partidă în compania ieşenilor, jocul a fost echilibrat în prima parte, oaspeţii conducând şi ei pe tabela de marcaj cu 8-7. Acesta a fost singurul moment în care ei au avut avantaj pentru că apoi sucevenii au trecut apoi la cârma jocului, în minutul 20 ei măridn ecartul faţă de adversarii lor la cinci goluri, scor 14-9. CS Universitatea şi-a menţinut ritmul bun până la pauză, când conducea cu 22-16.

La revenirea în teren, jucătorii conduşi de pe margine de antrenorul secund Andrei Spiridon au marcat în şase minute şapte goluri consecutive. Mai mult, sucevenii aveau să se distanţeze până în minutul 40 la 16 goluri diferenţă, scor 40-24. Gazdele au redus apoi din turaţie, jocul continuând sub semnul echilibrului. Chiar dacă în ultimele minute în teren au intrat şi jucători mai puţin experimentaţi ca Stas, Matei şi Loik, CS Universitatea Suceava s-a impus în final de o manieră categorică, scor 48-31.

CSU Suceava: Spiridon, Ilii – Târzioru (10 goluri), Burlacu (10), Sandu (9), Petrea (5), Olariu (4), Roşu (2), Dumitraş (2), Gramatic (2), Aldica (2), Matei (1), Loik (1), Stas.