Acțiune de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/02/86755/645ef351c39a91d36b43b009706500325.jpg)
În zilele de 1 și 2 februarie, polițiștii suceveni au derulat o acțiune de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului. Potrivit IJP, în comunitățile rurale polițiștii au desfășurat activități de prevenire a furturilor din locuințe și case în construcție, iar în mediul urban au avut loc acțiuni de prevenire a furturilor facilitate de neglijența proprietarilor de imobile care lasă ușile neasigurate. Polițiștii au purtat discuții cu cetățenii și au împărțit cîteva mii de materiale cu mesaje informativ-preventive.