![](https://img.svnews.ro/foto/2024/07/22/395550/5b3041d6de95c94801c8b63fd02050120.jpg)
Handbal masculin. Naționala de tineret a României, cu șapte suceveni în lot, s-a calificat la Campionatele Mondiale
Echipa Națională de handbal tineret a României a încheiat pe locul 16 Campionatul European de Tineret din Slovenia, competiție la care selecționerul Adrian Petrea a mizat pe șase jucători de la CSU Suceava....
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/07/18/395040/6b6ef9e9067e876a31568ac4a02050120.jpg)
Handbal masculin. Cinci jucători de la CSU Suceava plus antrenorul Vasile Boca vor fi prezenți la Trofeul Carpați
Echipa națională de handbal juniori a României se pregătește în aceste zile la Sighișoara pentru Campionatul European U18, care va avea loc în perioada 7-18 august, la Pogdorica, în Muntenegru. Până atunci...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/07/07/394118/13077e0ed38be06f8f933a9c402050120.jpg)
Handbal masculin CSU Suceava a început pregătirile pentru sezonul competițional 2024-2025
CSU Suceava s-a reunit la finele săptămânii trecute, pe terenul sintetic de la LPS, în vederea începerii pregătirilor pentru viitorul sezon al Ligii Naționale la handbal masculin. La primul antrenament...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/27/392590/01d83e91c573cf87ae42e3e9002050120.jpg)
Handbal masculin. Șapte jucători de la CSU Suceava în lotul național de tineret a României care va participa la trofeul ”Carpați”
La sfârșitul acestei săptămâni, la Vaslui, reprezentativa de tineret handbal masculin a României va participa la Trofeul „Carpați”. Acțiunea face parte din programul de pregătire pentru Campionatul European...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/24/391906/adeb73ad49dee35b3044357de02050120.jpg)
Handbal masculin. CSU Suceava știe programul pentru viitorul sezon competițional
CSU Suceava a aflat programul pentru viitorul sezon competițional al Ligii Naționale de handbal masculin. Handbaliștii suceveni se vor bucura de vacanță până pe 5 iulie, când este programată reunirea lotului. După...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/20/391203/cc44fa77adafb5bf88feaf99f02050120.jpg)
Lungu a premiat lotul de juniori 1 și antrenorii CSU Universitatea Suceava, vicecampioni naționali la handbal masculin (foto)
Primarul municipiului Suceava, Ion Lungu, a premiat astăzi lotul de juniori 1 al CSU Universitatea Suceava, vicecampioni naționali la handbal masculin. Premii au luat și antrenorii echipei. ”Ei reprezintă...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/17/390773/8c3035a288659c225000d574402050120.jpg)
Handbal masculin – juniori IV. CSU Suceava, la un pas de podiumul de premiere
CSU Suceava a încheiat Campionatul Național de handbal pentru Juniori 4 pe locul IV. Echipa antrenată de Andrei Olariu a pierdut finala mică disputată în compania echipei CSS Craiova cu scorul de 16-20...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/09/389925/69a2213fa089d130333cfb00302050120.png)
Handbal masculin CSU Suceava, din nou campioană națională la categoria juniori II!
CSU Suceava a cucerit al treilea titlul consecutiv de campioană națională la handbal masculin – juniori II. Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc și Vasile Boca a obținut medaliile de aur la turneul final de...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/09/389923/bd84a84f13b098ad8446ab38a02050120.jpg)
Handbal masculin. CSU Suceava și-a stabilit, în linii mari, programul de pregătire pentru noul sezon competițional
CSU Suceava stabilit, în linii mari, programul de pregătire pentru noul sezon competițional. Echipa antrenată de Bogdan Șoldănescu se va bucura de vacanță până în data de 4 iulie, când este programată...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/05/389247/77276c066f2e10a03c8080f8502050120.jpg)
Handbal masculin – juniori II. CSU Suceava s-a calificat în semifinalele Campionatului Național
CSU Suceava s-a calificat în semifinalele turneului final Valoare al Campionatului Național pentru Juniori II de pe primul loc în Grupa 2. Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc a învins CSM București cu 39-29...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/30/387785/e868691c28d710d481ea4a99102050120.jpg)
Handbal masculin – juniori III. Un strop de neșansă pentru echipa CSU Suceava la turneul final
CSU Suceava a încheiat pe locul VI Campionatul Național de handbal pentru Juniori III. La prima lor participare la un turneu final, jucătorii antrenați de Adrian Chiruț au ratat la golaveraj calificarea...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/23/386314/37376484deb476e4be3ff702002050120.jpg)
Handbal masculin. Iranianul Amin Yousefinezhad va juca din sezonul viitor la CSU Suceava
Amin Yousefinezhad va juca în viitorul sezon pentru CSU Suceava. Interul stânga iranian a fost unul dintre jucătorii de bază ai echipei CSM Vaslui în ultima ediție a Ligii Zimbrilor. ”Sunt încântat de...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/20/385655/8d317eebba3982701ec0de30802050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava a încheiat acest sezon competițional cu o victorie
Formația CSU Suceava a încheiat ediția de campionat 2023-2024 a Ligii Zimbrilor cu o victorie. În ultima etapă, la finele săptămânii trecute, echipa antrenată de Bogdan Șoldănescu a dispus cu 35-31 (16-12)...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/16/385106/5e8171c87e2b3ac9c8ed3775f02050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava a pierdut pe final duelul cu Minaur Baia Mare
CSU Suceava a rămas pe locul 7 în clasamentul Ligii Naționale la handbal masculin, după ce a pierdut la mijlocul acestei săptămâni, pe terenul celor de la Minaur Baia Mare, cu scorul de 37-40 (20-18)...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/13/384640/b8c90294045ce8717dc9ffcf002050120.jpg)
Handbal masculin – juniori. Echipa României, cu șase suceveni în lot, s-a clasat pe locul secund la Jocurile Mediteraneene
Naționala de Juniori a României, cu șase jucători de la CSU Suceava în lot, s-a clasat pe locul II la cea de-a 20-a ediție a Jocurilor Mediteranene. În finala competiției de la Ankara, selecționata condusă...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/12/384574/f28921309da1256fcf719a1b802050120.jpg)
Handbal masculin – juniori III. Echipa CSU Suceava s-a calificat la turneul final
CSU Suceava s-a calificat la Turneul Final al Campionatului Național de Juniori III de pe primul loc al Grupei Valoare 1. În ultimul meci din faza semifinală, echipa antrenată de Adrian Chiruț a învins...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/28/382485/b62dc3e5a3883c54a2256763302050120.jpg)
Handbal masculin – tineret. CSU Suceava, campioană națională!
CSU Suceava a demonstrat și în acest an că este cel mai puternic centru al handbalului juvenil din România. După medaliile de argint cucerite la nivel de junior I, sucevenii au devenit campioni naționali...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/23/381638/6fc482b2ca7353cfdb671ea6402050120.jpg)
Natație. Irina Diaconescu de la CSU Suceava, vicecampioană națională
Federația Română de Natație și Pentatlon Modern a organizat, la sfârșitul săptămânii trecute, în bazinul din Complexul Sportiv de Natație Otopeni, întrecerile Campionatului Național de înot în bazin de...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/22/381538/88d1477809e2e63dcc6b7e72e02050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava, învinsă de CSM București
CSU Suceava nu aprins ziua în care s-au aliniat astrele și s-au adunat energiile pentru a o învinge pe CSM București. În cadrul etapei a XXIV-a a Ligii Naționale de handbal masculin, CSU Suceava – CSM...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/21/381528/fd1af6b254e316ebbccd41e0e02050120.jpg)
Viceprimarul Harșovschi a felicitat echipa de rugby a LPS Suceava pentru câștigarea Campionatul Național U20
Viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a felicitat echipa de rugby a LPS Suceava, care în cursul zilei de astăzi a câștigat Campionatul Național U20. „Suceava se mândrește cu sportivii săi! Indiferent...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/21/381454/22657c460b44a1fc46ae7b96202050120.jpg)
Handbal masculin – juniori I. Echipa CSU Suceava, vicecampioană națională!
Echipa de handbal masculin juniori I CSU Suceava a trebuit să se mulțumească cu medalia de argint după finala Campionatului Național. Formația pregătită de Vasile Boca, ajutat de Ion Tcaciuc, a făcut un...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/18/380963/87418170f6f88b90e9bcff03e02050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava la momentul confruntării cu CSM București
Sala ”Dumitru Bernicu va găzdui duminică 21 aprilie, de la ora 18.00, unul dintre cele mai importante partide din acest sezon competițional pentru CSU Suceava. Formația pregătită de Bogdan Șoldănescu...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/17/380835/52184b3a4ac3a9d707bf3b29302050120.jpg)
Handbal masculin – juniori I. Echipele sucevene CSU și LPS se luptă pentru medalii
Echipele de handbal Juniori 1 de la CSU Suceava și LPS Suceava vor debuta la mijlocul acestei săptămâni la turneele finale ale Campionatelor Naționale. CSU Suceava va participa la categoria Valoare, iar...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/16/380668/6ad7cf305aa3d3fe3d955ccfb02050120.jpg)
Handbal masculin – juniori II. Echipa LPS Suceava continuă seria succeselor
Formația CSU Suceava continuă să ocupe primul loc în Grupa Valoare 3 a Campionatului Național de Juniori 2. În etapa a 4-a, echipa antrenată de Ioan Tcaciuc a învins CS Axiopolis Cernavodă cu 51-23 (28-9)...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/14/380477/ce26560990d6268443ad253a802050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. Nimic de făcut pentru CSU Suceava în duelul cu CSM Constanța
Așa cum era de așteptat de altfel, CSM Constanța a câștigat meciul din cadrul etapei a XXIII-a a Ligii Naționale de handbal masculin cu CSU Suceava. Sâmbătă 13 aprilie, formația de pe litoral s-a impus...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/14/380473/7295b0cf50033aca98d03faa902050120.jpg)
Handbal masculin – tineret. CSU Suceava, singura echipă din Campionatul Național cu punctaj maxim la finele sezonului regulat
CSU Suceava este singura echipă din Campionatul Național de Tineret cu punctaj maxim la finalul sezonului regulat. Formația antrenată de Vasile Boca a înregistrat, la sfârșitul săptămânii trecute, a 11-a...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/11/380091/53e5c85f579706a804cb9ea6b02050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava la momentul deplasării pe malul mării
După o serie de patru meciuri fără înfrângere, trei victorii și un egal, CSU Suceava va da piept cu echipa aflată pe locul II în clasament, CSM Constanța. Partida va avea loc sâmbătă de la ora 18.00 pe...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/10/379944/11105aefdafa6db76a0c5bc2f02050120.jpg)
Handbal masculin – juniori II. Victorii pe linie pentru echipa CSU Suceava
Juniorii II ai CSU Suceava au obținut a treia victorie în tot atâtea meciuri jucate în Grupa Valoare. Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc a învins CSM Constanța cu 38-22 (19-9), în sala de sport a Școlii...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/09/379807/a488ae7a2f6922f890c4e904202050120.jpg)
Handbal masculin – juniori I. CSU Suceava, de neînvins
CSU Suceava și-a reconfirmat supremația în Grupa Valoare 1 a Campionatului Național pentru Juniori 1, după ce a învins pentru a doua oară principala contracandidată Dinamo București. După 41-25 (20-8)...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/07/379646/97bd2bb5bfbb80b029f34c94102050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava, la a treia victorie consecutivă
CSU Suceava a reușit să-și treacă în cont a treia victorie consecutivă în Liga Națională de handbal masculin, ajungând la patru meciuri fără eșec. Sâmbătă 6 aprilie, în sala ”Dumitru Bernicu”, formația...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/06/379600/c46f7a7c1e048b817f14544b902050120.jpg)
Primarul Lungu vrea să organizeze un campionat universitar european de handbal în noua Sală Polivalentă de 5.000 de locuri
Primarul municipiului Suceava, Ion Lungu, a anunțat că vrea să organizeze un campionat universitar european de handbal în noua Sală Polivalentă de 5.000 de locuri. El a făcut anunțul după victoria cu 30-28...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/03/378995/8d808e00769ee8866cc55c0ff02050120.jpg)
Handbal masculin – juniori IV. Echipele CSU Suceava și LPS Suceava s-au calificat la turneul semifinal
Echipele de handbal băieți ale grupărilor CSU Suceava și LPS Suceava au avut o participare reușită la turneul zonal pentru juniori 4 de la Botoșani. Atât formația pregătită de Andrei Olariu, cât și echipa...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/01/378666/bafc6bed1f08534e1aa9626b002050120.jpg)
Handbal masculin – Liga Zimbrilor. CSU Suceava a dat lovitura și a ”dărâmat” Potaissa Turda
CSU Suceava a reușit o victorie de senzație în etapa a XXI-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Evoluând cu mare ambiție, echipa antrenată de Bogdan Șoldănescu și Iulian Andrei a câștigat pe terenul...
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/03/31/378587/e7d5d601ac88bebe7b89eddeb02050120.jpg)
Handbal masculin – juniori II. CSU Suceava, debut în forță în Grupa Valoare
CSU Suceava a început în forță Grupa Valoare a Campionatului Național pentru Juniori II. Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc a obținut, la finele săptămânii trecute, două victorii în Dobrogea contra formațiilor...