Nouă copii din Bădeuţi şi Milişăuţi, internaţi cu suspiciune de toxinfecţie alimentară şi boală diareică
![](https://img.svnews.ro/foto/2019/05/13/177036/725cdfde9fb7cc48d51a8556706500325.jpg)
Nouă copii din Bădeuţi şi Milişăuţi au fost internaţi la Spitalul Municipal Rădăuţi cu suspiciune de toxinfecţie alimentară şi boală diareică. Copiii cu vîrste cuprinse între 9 şi 10 ani au ajuns la spital după ce directorul şcolii a sunat la 112. Elevii consumaseră produse oferite prin programul guvernamental „Laptele şi cornul”.