CJ Suceava a respins proiectul pentru stabilirea taxelor şi impozitelor pentru anul 2014
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/23/30152/b4730c3ccc9888e52ef3121e106500325.jpg)
Consiliul Judeţean Suceava a respins, astăzi, proiectul de hotărîre privind majorarea unor taxe şi impozite de competenţa instituţiei. S-au înregistrat 18 voturi pentru şi 14 împotrivă. Consilierii PDL au votat negativ. Pentru ca iniţiativa să treacă era nevoie de 19 voturi favorabile. Iniţial, se anunţase că acest număr a fost întrunit.