Ploi și vijelii până vineri, 2 septembrie, în județul Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2022/08/24/308694/5342fd2a71c16c1e44642377906500325.jpg)
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare cod galben de instabilitate atmosferică temporar accentuată pentru județul Suceava valabilă până vineri, 2 septembrie, ora 21.00.
În intervalul menționat, vor fi perioade cu averse ce vor avea și caracter torențial în vestul, centrul, nordul, sud-vestul țării și la munte. Cantitățile de apă vor depăși 25…40 l/mp și pe alocuri vor fi descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului și grindină.