Poliţiştii suceveni au verificat aproape 1.300 de persoane dacă respectă normele anti-Covid
![](https://img.svnews.ro/foto/2020/02/04/201229/faa868f666a2bd02c58c0b21506500325.jpg)
Pe 26 decembrie, polițiștii suceveni au aplicat 59 de amenzi în valoare de 34.500 de lei pentru încălcarea normelor anti-COVID. Ei au verificat 1.298 de persoane și 82 de societăți comerciale cu privire la respectarea măsurilor și interdicțiilor impuse. Din cauza COVID-19, în județul Suceava, 893 de persoane sunt în carantină și 594 în izolare la domiciliu.