Tînără de 25 de ani, prinsă la furat în casa unei femei de 68 de ani
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/04/27888/4c0e12af14e876ca5f72d191406500325.jpg)
Ieri, o tînără de 25 de ani, din comuna suceveană Bălăceana, a fost prinsă la furat în casa unei femei de 68 de ani, din Rădăşeni, chiar de către proprietară. Poliţiştii chemaţi la faţa locului au găsit-o pe tînără în grădină şi i-au întocmit dosar penal pentru violare de domiciliu şi tentativă de furt calificat. Poliţia Suceava a comunicat că, ieri dimineaţă, tînăra din Bălăceana a ajuns la Rădăşeni cu maşini luate la ocazie, în scopul sustragerii de bunuri din locuinţe.