Viziunea lui Milici asupra raportului dintre un pedelist şi un uselist
Purtătorul de cuvînt al PSD Suceava, Ovidiu Milici, i-a replicat liderului PDL, Gheorghe Flutur, după ce acesta a afirmat că un pedelist adevărat face mai mult decît trei uselişti. El a spus că, în realitate, un pedelist a beneficiat de venituri tăiate de la 3 pensionari, 3 medici, 3 poliţişti şi 3 mame care primesc indemnizaţia pentru creşterea copilului. Ovidiu Milici apreciază că acesta este raportul corect şi nu cel despre care a vorbit Gheorghe Flutur.