13.500 de metri liniari de parazăpezi instalați în județ
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/04/29324/e934d0c9143ace1cf5286650e06500325.jpg)
În ultima vreme, în judeţul Suceava au fost instalaţi 13.500 de metri liniari de parazăpezi. Prefectul Florin Sinescu a declarat că panourile au fost montate, cu precădere, în zonele Cumpărătura, Stroieşti şi Ratoş, acolo unde în anii anteriori au apărut probleme din pricina zăpezii viscolite. El a adăugat că parazăpezile au fost achiziţionate de Compania de Drumuri Naţionale.