150 de suceveni au fost internaţi cu boli respiratorii
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/05/2124/744e5af800f4cf892b01ef5ef06500325.jpg)
În ultima perioadă, 150 de suceveni au fost spitalizaţi cu boli respiratorii. Conform Direcţiei de Sănătate Publică, în săptămâna 26-31 martie, s-au înregistrat 2.509 cazuri de viroze respiratorii, cu 53 de internări, şi 628 de cazuri de pneumonie, cu 97 de internări. Numărul pacienţilor este cu 733 mai redus faţă de intervalul precedent.
DSP a mai informat că, săptămâna trecută, în judeţul Suceava s-au înregistrat 4 cazuri suspecte de gripă, dar nici unul nu a fost confirmat cu laboratorul.