A ajuns în comă la spital după ce s-a intoxicat cu otravă de șoareci
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/16/2307/425eb1d91f9503ef5fee1c70706500325.jpg)
Un băiat în vîrstă de 7 ani, din comuna suceveană Berchişeşti, s-a intoxicat cu otravă de şoareci. El a fost adus, în noaptea de 11 spre 12 aprilie, la Spitalul Judeţean, în comă de gradul II. Copilul este internat în Secţia Pediatrie-ATI. Pe 12 aprilie, un bărbat în vîrstă în 39 de ani din Văratec a băut 50 de mililitri de antigel. El a fost internat în Secţia Nefrologie a Spitalului Judeţean Suceava.