A ajuns la spital, după ce a intrat cu mașina într-un gard
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/06/17/75483/3d9f5acce7177eb9121cbc02006500325.jpg)
Un bărbat de 54 de ani, din Vicovu de Sus, a ajuns la spital, după ce a intrat cu mașina într-un gard, iar apoi s-a răsturnat. Accidentul s-a înregistrat ieri, la prînz, la Straja, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum. Vicoveanul a refuzat să fie verificat cu aparatul etilotest, ori să-i fie recoltate probe de sînge pentru stabilirea alcoolemiei. Pe numele lui a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.