A ajuns la spital după ce autoutilitara în care se afla a ieșit de pe carosabil
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/27/86436/1d03f019026206d86582c67c206500325.jpg)
Ieri, un bărbat de 50 de ani, din Câmpulung Moldovenesc, a ajuns la spital cu răni ușoare, după ce autoutilitara în care se afla ca pasager a ieșit de pe carosabil, în comuna Frumosu. Vehiculul era condus de un dornean de 51 de ani. Acesta a pierdut controlul asupra direcției de mers, fiindcă nu a adaptat viteza pe carosabilul umed. Polițiștii au întocmit un dosar penal.