Muzeul Bucovinei

În perioada februarie – martie 2016, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava va organiza cea de-a doua ediţie a Campionatului Judeţean de Futsal. La această ediţie şi-au anunţat participarea un număr de 20 de echipe, 8 de Liga a IV-a şi 12 de Liga a V-a. Reprezentantele eşalonului patru sunt Şomuz Preuteşti, Rapid II Siret, Viitorul Liteni, Viitorul Vereşti, Recolta Fântânele, CS Gura Humorului, Ştiinţa Vicovu de Sus şi Progresul Frătăuţii Noi. Formaţiile de Ligă a V-a sunt: Pleşul Râşca, Viitorul Adâncata, Ştiinţa Mitoc, Silva Udeşti, Internaţional Salcea, Balada Ciprian Porumbescu, Releul Mihoveni, Sporting Poieni Solca, Foresta Moldoviţa, Unirea Horodnic, Avântul Volovăţ şi Locomotiva Dorneşti.
În prima fază a competiţiei cele 20 de echipe vor fi împărţite în patru grupe de câte cinci, primele două clasate urmând să se califice la turneul final care va avea loc la începutul lunii martie în sala LPS Suceava. Primul turneu va avea loc în 6 februarie la Gura humorului, cel de-al doilea în 14 februarie la Milișăuți, al treilea în 21 februarie la Bosanci, iar al patrulea în 27 februarie la Vicovu de Sus.
Meciurile se vor desfăşura pe parcursul a două reprize a câte 15 minute fiecare. Echipele sunt formate din patru jucători de câmp şi un portar, fiecare grupare putând să aibă un lot de 20 de persoane, 18 jucători, un antrenor şi un delegat.
Pentru a putea participa la Campionatul Judeţean de Futsal fiecare jucător trebuie să deţină viza de legitimare pentru 2015. Plata arbitrilor, a observatorilor şi a asistenţei medicale revine în sarcina echipelor participante.

Turneul I – 6 februarie Gura Humorului
Echipe participante: 1. CS GURA HUMORULUI 2. AS CIPRIAN PORUMBESCU 3. ACS SOMUZUL PREUTEȘTI 4. AS PLEȘUL RÂȘCA 5. ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947

Programul de joc:
10:00 – 10:30: AS CIPRIAN PORUMBESCU – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
10:40 – 11:10: ACS SOMUZUL PREUTEȘTI – AS PLEȘUL RÂȘCA
11:20 – 11:50: CS GURA HUMORULUI – AS CIPRIAN PORUMBESCU
12:00 – 12:30: ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – ACS SOMUZUL PREUTEȘTI
12:40 – 13:10: AS PLEȘUL RÂȘCA – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
13:20 – 13:50: ACS SOMUZUL PREUTEȘTI – CS GURA HUMORULUI
14:00 – 14:30: AS CIPRIAN PORUMBESCU – ACS SOMUZUL PREUTEȘTI
14:40 – 15:10: CS GURA HUMORULUI – AS PLEȘUL RÂȘCA
15:20 – 15:50: ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – CS GURA HUMORULUI
16:00 – 16:30: AS PLEȘUL RÂȘCA – AS CIPRIAN PORUMBESCU
Primele 2 echipe se califică la turneul final.

Turneul II – 14 februarie Milișăuți

Echipe participante: 1. AS RELEUL MIHOVENI 2. ACS RAPID II SIRET 3. AS SPORTING POIENI SOLCA 4. AS VIITORUL ADÂNCATA 5. AS ȘTIINȚA MITOC
Programul de joc:
10:00 – 10:30: ACS RAPID II SIRET – AS ȘTIINȚA MITOC
10:40 – 11:10: AS SPORTING POIENI SOLCA – AS VIITORUL ADÂNCATA
11:20 – 11:50: AS RELEUL MIHOVENI – ACS RAPID II SIRET
12:00 – 12:30: AS ȘTIINȚA MITOC – AS SPORTING POIENI SOLCA
12:40 – 13:10: AS VIITORUL ADÂNCATA – AS ȘTIINȚA MITOC
13:20 – 13:50: AS SPORTING POIENI SOLCA – AS RELEUL MIHOVENI
14:00 – 14:30: ACS RAPID II SIRET – AS SPORTING POIENI SOLCA
14:40 – 15:10: AS RELEUL MIHOVENI – AS VIITORUL ADÂNCATA
15:20 – 15:50: AS ȘTIINȚA MITOC – AS RELEUL MIHOVENI
16:00 – 16:30: AS VIITORUL ADÂNCATA – ACS RAPID II SIRET
Primele 2 echipe se califică la turneul final.

Turneul III – 21 februarie Bosanci

Echipe participante: 1. CSO VIITORUL LITENI 2. AS VIITORUL VEREȘTI 3. AS RECOLTA FÂNTÂNELE 4. AS SILVA UDEȘTI 5. AS INTERNAȚIONAL SALCEA
Programul de joc:
10:00 – 10:30: AS VIITORUL VEREȘTI – AS INTERNAȚIONAL SALCEA
10:40 – 11:10: AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS SILVA UDEȘTI
11:20 – 11:50: CSO VIITORUL LITENI – AS VIITORUL VEREȘTI
12:00 – 12:30: AS INTERNAȚIONAL SALCEA – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
12:40 – 13:10: AS SILVA UDEȘTI – AS INTERNAȚIONAL SALCEA
13:20 – 13:50: AS RECOLTA FÂNTÂNELE – CSO VIITORUL LITENI
14:00 – 14:30: AS VIITORUL VEREȘTI – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
14:40 – 15:10: CSO VIITORUL LITENI – AS SILVA UDEȘTI
15:20 – 15:50: AS INTERNAȚIONAL SALCEA – CSO VIITORUL LITENI 1
6:00 – 16:30: AS SILVA UDEȘTI – AS VIITORUL VEREȘTI Primele 2 echipe se califică la turneul final.

Turneul IV – 27 februarie Vicovu de Sus

Echipe participante: 1. AS UNIREA HORODNIC 2. AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ 3. AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI 4. ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS 5. AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
Programul de joc:
10:00 – 10:30: AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
10:40 – 11:10: AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI – ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS
11:20 – 11:50: AS UNIREA HORODNIC – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
12:00 – 12:30: AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI
12:40 – 13:10: ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
13:20 – 13:50: AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI – AS UNIREA HORODNIC
14:00 – 14:30: AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI
14:40 – 15:10: AS UNIREA HORODNIC – ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS
15:20 – 15:50: AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS UNIREA HORODNIC
16:00 – 16:30: ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
Primele 2 echipe se califică la turneul final.
Turneul final va avea loc în luna martie în sala LPS Suceava.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
SAV-COM Suceava
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava