A scăpat teafăr după ce s-a urcat băut la volan și a ajuns cu mașina într-un șanț
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/06/81109/db3bbaeeff0a09e792f3bed8e06500325.jpg)
Un tânăr de 19 ani, din Vulturești, a scăpat nevătămat, după ce s-a urcat băut la volan și a ajuns cu mașina într-un șanț de pe raza comunei. Accidentul a avut loc, noaptea trecută. Individul avea o alcoolemie de 0,58 la mie în aerul expirat și s-a ales cu dosar penal. El a pierdut controlul asupra direcției de mers, într-o curbă.