A spart un garaj şi a furat un portofel plin cu bani aflat în maşina parcată în interior
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/03/31/33969/2aa6fe786b1ed854edc997c6806500325.jpg)
Ieri, un tânăr de 25 de ani, din comuna suceveană Arbore, a fost prins de poliţişti, la scurt timp după ce a spart garajul unui bărbat din aceeaşi localitate. În interior era parcată maşina proprietarului, din care hoţul a furat un portofel cu 2.700 de lei. El a mai sustras cheia de la uşa garajului şi un foarfece pentru vie. Prejudiciul a fost recuperat integral şi înapoiat păgubitului.