Accident provocat de un şofer băut la Poiana Stampei
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/22/57068/ef634101cda55043be840787906500325.jpg)
Aseară, un şofer băut a provocat un accident soldat doar cu pagube materiale, pe DN17, la Poiana Stampei. Şoferul are 23 de ani şi este din comuna Dorna Candrenilor. Tînărul s-a răsturnat cu maşina. El a refuzat să fie verificat cu aparatul etilotest, însă, la spital i-au fost recoltate probe de sînge pentru stabilirea alcoolemiei. Pe numele lui s-a deschis dosar penal.