AJF Suceava a stabilit un program de lucru cu delegaţii echipelor din campionatele ligilor a IV-a, a V-a şi a celor de juniori
Pentru o mai bună coordonare a activităţilor, conducerea Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Suceava a realizat o programare strictă, pe zile, pentru echipele din campionatul judeţean, care în această perioadă trebuie să vizeze carnetele jucătorilor pe anul în curs.
„Se încetăţenise un obicei, ca delegaţii majorităţii echipelor să se prezinte la sediul AJF, să-şi rezolve problemele legate de vize şi transferuri pe ultima sută de metri, chiar înainte de startul sezonului oficial. Se crea astfel o aglomeraţie de nedescris, iar angajaţii AJF erau în imposibilitatea să-şi facă treaba în condiţii normale. Ţin să-i avertizez pe cei implicaţi să respecte cu stricteţe această programare, pentru că, în caz contrar, riscă să fie amendaţi şi să rămână cu carnetele nevizate”, a declarat preşedintele AJF Suceava, Aurel Daicu.
Oficialii grupărilor care activează în campionatele judeţene de fotbal sunt aşteptaţi cu carnetele la vizat la sediul AJF după următorul program:
Liga a IV-a şi Juniori A1
11.02.2013 – FC Pojorâta, Foresta Mălini
12.02.2013 – Sporting II Suceava, Minerul Iacobeni
13.02.2013 – CS Gura Humorului, Bradul Putna
14.02.2013 – ACS Bucovina II Rădăuţi, Avântul Volovăţ
15.02.2013 – Rapid II Suceava, Viitorul Liteni
18.02.2013 – Moldova Drăguşeni, Zimbrul Siret
19.02.2013 – Şomuz Fălticeni, Voinţa Stroieşti
20.02.2013 – Unirea Boroaia, Florconstruct Pătrăuţi
Juniori C şi D
21.02.2013 – Rapid Suceava, Sporting Suceava, CN „Nicu Gane” Fălticeni
22.02.2013 – AS Caşuba & Găluşcă, ACS Bucovina Rădăuţi, Sport Style Suceava, LPS Suceava
25.02.2013 – Bucovina Şcheia, CSŞ Rădăuţi, Remember Câmpulung
Liga a V-a
26.02.2013 – Victoria Păltinoasa, Voinţa Zvoriştea
27.02.2013 – Viitorul Vereşti, Şomuzul Preuteşti
28.02.2013 – Steaua Dumbrăveni, Progresul Salcea
01.03.2013 – Recolta Fântânele, Inter Capu Câmpului
04.03.2013 – Pleşul Râşca, Sporting Buneşti
05.03.2013 – Cetatea Baia, Viitorul Adâncata
06.03.2013 – Progresul Frătăuţii Vechi, Flacăra Vicovu de Jos
07.03.2013 – Unirea Horodnic, Unirea Milişăuţi
08.03.2013 – Bucovina Şerbăuţi, Constructorul Dărmăneşti
11.03.2013 – Zimbrii Bucovinei Pârteştii de Jos, Locomotiva Dorneşti
12.03.2013 – Avântul Grămeşti, CSM Bucovina Rădăuţi
13.03.2013 – Dorna Vatra Dornei, Vânătorul Dorna Candrenilor
14.03.2013 – Forestierul Frumosu, Avântul Frasin
-
– Foresta Moldoviţa, Victoria Vatra Moldoviţei
18.03.2013 – Bradul Vama, Larix Dornişoara
19.03.2013 – Călimani Şaru Dornei, Bistriţa Broşteni