Amendat de poliţişti pentru că transporta şapte metri cubi de lemn fără acte
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/07/53356/a768d009192eecb0754dbf80d06500325.jpg)
Un bărbat de 53 de ani, din localitatea suceveană Slatina, a fost amendat cu 2.000 de lei după ce poliţiştii au descoperit în autoutilitara pe care o conducea peste 7 metri cubi de lemn fără acte. El a fost depistat în trafic, aseară, pe DN17, în satul Prisaca Dornei, din comuna Vama. Materialul lemnos în valoare de 2.200 de lei a fost confiscat.