Autori necunoscuţi au incendiat o gospodărie din Rădăuţi
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/04/29317/529950f12d52df374e73746d906500325.jpg)
Azi-noapte, autori necunoscuţi au incendiat o gospodărie din Rădăuţi. Nu au fost victime. Focul a distrus o magazie, o porţiune din acoperişul casei şi 6 metri cubi de lemn. Totodată, s-au degradat un perete al locuinţei, două geamuri şi o uşă de termopan. Purtătorul de cuvînt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Suceava, plutonierul adjutant Alin Găleată, a afirmat că pompierii de la Detaşamentul din Rădăuţi au stins incendiul cu ajutorul a trei autospeciale, după o intervenţie care a durat mai puţin de o oră.