Bătrână accidentată de o maşină în faţa Spitalului Judeţean
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/08/54661/e332b94da2fe05050a739dd7f06500325.jpg)
O femeie de 78 de ani, din Suceava, a ajuns la Spitalul Judeţean pentru îngrijiri medicale ieri, la o zi după ce a fost lovită de-o maşină în timp ce se deplasa pe trotuarul din faţa unităţii sanitare. Ea a fost accidentată de o maşină al cărei şofer încerca să întoarcă. La volan era un bărbat de 58 de ani, din Moara. Acesta şi-a continuat deplasarea, iar femeia s-a urcat într-un mijloc de transport în comun şi a plecat la domiciliu. Însă, a doua zi, pentru că acuza dureri la nivelul membrelor inferioare, ea s-a prezentat la spital. Chemat la poliţie, şoferul a susţinut că nu a simţit impactul. El este cercetat pentru vătămare corporală din culpă.