Boliacu și Rotaru și-au preluat mandatele de consilier județean
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/01/29/15611/64f6c7039b1cd40b88278f84d06500325.jpg)
Începînd de marți, USL are doi noi reprezentanţi în Consiliul Judeţean Suceava. Aceştia sînt Raul Rotaru (PNL) şi Constantin Boliacu (PSD).
Ei i-au înlocuit pe deputatul PNL Alexandru Băişanu şi pe senatorul PSD Neculai Bereanu. Deocamdată, PP-DD Suceava nu şi-a desemnat persoana care va prelua mandatul de consilier al lui Cezar Cioată. În decembrie, acesta a fost ales deputat.