Bucovina Rădăuţi s-a impus pe teren propriu în faţa formaţiei Kosarom Paşcani cu scorul de 2-0 în cadrul etapei a XXII-a a seriei I a Ligii a III-a. Gruparea rădăuţeană a început tare meciul având o mulţime de ocazii la poarta adversă, însă nu a reuşit să schimbe situaţia pe tabela de marcaj până la pauză.

În repriza secundă, elevii antrenorului Lucian Burlacu au intrat în forţă şi au izbutit să deschidă scorul în minutul 54. În urma unui atac poziţional, Agbleta Francis s-a încumetat să tragă la poartă expediind un şut în forţă de la circa 35 de metri, şut la care goalkeeperul advers nu a avut nici o şansă. Cu 20 de minute mai târziu a venit şi golul de 2-0. Căpitanul de echipă, Iulian Ionesi a reuşit să îşi dribleze 1-1 un adversar, a scăpat singur cu portarul, a şutat în forţă pe jos, însă portarul advers a respins. Marian Apostol a urmărit foarte bine balonul şi a reuşit să îl împingă în poarta adversă. Astfel s-a terminat Bucovina Rădăuţi – Kosarom Paşcani 2-0 şi pentru gruparea rădăuţeană urmează deplasarea la Moineşti unde îi va aştepta un meci dificil.