Câmpulungean prins cu peste 300 de pachete de țigări de contrabandă
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/05/81050/1a2c2a9534835d3a3fa10400f06500325.jpg)
Un bărbat de 60 de ani, din Câmpulung Moldovenesc, s-a ales cu dosar penal, după ce polițiștii au descoperit în mașina lui 334 de pachete de țigări de contrabandă. El a fost oprit pentru control, astăzi, la ora 03.30, pe DN17A, la Sucevița. Câmpulungeanul le-a spus polițiștilor că a cumpărat țigările din Siret, pentru uz personal. Marfa de contrabandă, în valoare de 3.500 de lei, a fost confiscată.
Câmpulungean prins cu peste 300 de pachete de țigări de contrabandă,