Ciocnire între două maşini pe strada 2 Grăniceri din Fălticeni
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/25/57369/e8a7b31c08ae65575af820ab006500325.jpg)
Aseară, în jurul orei 22.00, două maşini s-au ciocnit pe strada 2 Grăniceri din Fălticeni din cauza unui şofer aflat sub influenţa băuturilor alcoolice. Este vorba despe un localnic de 56 de ani. Acesta a pierdut controlul volanului şi a ajuns cu maşina pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un alt autoturism care circula regulamentar. Incidentul nu s-a soldat cu victime, ci doar cu avarierea ambelor vehicule. Fălticeneanul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,73 de mg/l de alcool pur în aerul expirat. Pe numele lui a fost deschis dosar penal.