Circulația rutieră, blocată pentru câteva zeci de minute în pasul Mestecăniș
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/14/30730/bbb477d9ea0306ad350664a8b06500325.jpg)
Astăzi, circulaţia rutieră a fost blocată preţ de cîteva zeci de minute, pe DN17, în pasul Meştecăniş, după ce un TIR a derapat într-o curbă şi a rămas perpendicular pe şosea. Incidentul a avut loc, în jurul orei 04.00. Rezervorul vehiculului a fost avariat, iar din acesta s-au scurs 600 de litri de motorină. Pentru îndepărtarea TIR-ului de pe carosabil au intervenit pompierii de la Detaşamentul din Cîmpulung Moldovenesc. Tot ei au verificat monitorizat situaţia pînă la venirea unui echipaj al Secţiei de Drumuri Naţionale care a curăţat zona şi a împrăştiat material antiderapant pentru evitarea producerii altor evenimente.
Circulația rutieră, blocată pentru câteva zeci de minute în pasul Mestecăniș,