Concurs pentru ocuparea funcției de director la Casa de Asigurări de Sănătate Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/04/12/90550/ecd2eb30f4dd2176b0193fbee.jpg)
Casa de Asigurări de Sănătate Suceava anunţă că, luna viitoare, este programat examenul pentru ocuparea postului de preşedinte-director general al instituţiei. Concursul va avea loc la sediul Casei Naţionale şi va consta într-o probă scrisă şi susţinerea unui interviu pentru testarea cunoştinţelor teoretice şi practice, dar şi a abilităţilor/competenţelor manageriale. Dosarele de candidatură pot fi depuse pînă pe 27 aprilie, inclusiv, la Casa Naţională de Sănătate, odată cu planul de management, în formă scrisă. Pe 3 mai se vor afişa rezultatele selecţiei dosarelor de concurs. Proba scrisă se va desfăşura în data de 11 mai, iar interviul după maxim 4 zile lucrătoare. De aproximativ un an și jumătate, la şefia Casei de Sănătate Suceava se află, cu delegaţie, economistul Cristi Bleorţu.