Corala Străjerii a ISU Suceava a câştigat premiul I la festivalul Cântecul Naţional Românesc
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/08/54663/3994d3d35dc238e118c9aee0b06500325.jpg)
Corala Străjerii a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Suceava a cîştigat premiul I la prima ediţie a festivalului-concurs Cîntecul Naţional Românesc. Festivalul a avut loc ieri în sala cinematografului Unirea din Botoşani, iar în competiţie au mai intrat 18 formaţii de muzică patriotică. Preşedintele juriului a fost rapsodul Grigore Leşe. Corala Străjerii a pompierilor militari suceveni este formată din 21 de membri. Ei sînt coordonaţi de preotul militar Ovidiu Iacob şi cîntă sub bagheta dirijorului preot Doru Budeanu.
Corala Străjerii a ISU Suceava a câştigat premiul I la festivalul Cântecul Naţional Românesc,