Dan Ionuţ Adomniţei va prelua de luni postul de administrator public al judeţului
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/30/54410/daa1ef4ef99c38f3274711f3e06500325.jpg)
Economistul Dan Ionuţ Adomniţei va prelua de luni funcţia de administrator public al judeţului Suceava. În şedinţa de ieri a Consiliului Judeţean Suceava a fost adoptată o hotărâre prin care lui Dan Ionuţ Adomniţei îi încetează raportul de serviciu din funcţia de director executiv al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului, prin acordul părţilor. Adomniţei a fost declarat admis la concursul care a avut loc recent la Consiliul Judeţean Suceava pentru ocuparea funcţiei de administrator public al judeţului. El o obţinut 97,33 de puncte la interviu şi 87,17 puncte la proba scrisă. Postul de administrator public al judeţului a rămas vacant după ce Lăcrămioara Loghin şi-a dat demisia din această funcţie.