Doi răniți în urma ciocnirii frontale între două mașini la Câmpulung Moldovenesc
![](https://img.svnews.ro/foto/2022/05/18/296079/6f150fa17d3c117f4015ee5f306500325.jpeg)
În timp ce conducea autoturismul pe strada Calea Bucovinei din municipiul Câmpulung Moldovenesc, un localnic de 47 de ani a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu autoturismul condus de un bărbat de 63 de ani, care circula regulamentar din sens opus. Din accident a rezultat rănirea conducătorului auto de 47 de ani și a unui pasager din autoturismul condus de bărbatul de 63 de ani, care au fost transportați cu ambulanța la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Conducătorii auto a fost testaţi de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, li s-au recoltat mostre biologice în vederea determinării alcoolemiei. În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.