Doi răniți într-un accident provocat de un șofer băut
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/23/89447/830b1b8324f0b788f3fe90bd406500325.jpg)
Două persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a izbit într-un copac de pe raza comunei Bălcăuți. Accidentul a avut loc, noaptea trecută, pe fondul vitezei excesive. Mașina era condusă de un tînăr de 23 de ani, din Bălcăuți. Impactul s-a soldat cu rănirea lui și a unei tinere de 19 ani, din aceeași localitate. Șoferul avea o alcoolemie de 0,56 la mie în aerul expirat. Lui i s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.