Doi tineri răniți după ce mașina în care se aflau s-a izbit într-un cap de podeț, la Ipotești
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/10/81246/8cb810c3f93b1a274d9cde4ca06500325.jpg)
Doi tineri au fost răniți, aseară, după ce mașina în care se aflau s-a izbit într-un cap de podeț, la Ipotești. La volan era un tînăr de 20 de ani, din Udești. Șoferul a suferit leziuni grave, în timp ce o adolescentă de 17 de ani, din Suceava, a fost rănită ușor. Conducătorul auto a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit dosar penal.