Dosar penal pentru un bărbat din Hârtop prins beat la volan
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/30/86535/9406bb327362b25ce2c063c3306500325.jpg)
Polițiștii i-au întocmit dosar penal unui șofer în vîrstă de 50 de ani, din Hîrtop, fiindcă era băut la volan. El a fost oprit pentru control, ieri, în localitatea de domiciliu. Bărbatul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,41 mg/l de alcool pur în aerul expirat. El este cercetat pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.