Dosar penal pentru un şofer care circula cu 103 km/h prin Câmpulung Moldovenesc
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/14/28267/7356cdbf18d0e94eebe45705606500325.jpg)
Ieri după-amiază, un şofer cu permisul reţinut a fost surprins de aparatul radar, pe cînd circula cu viteza de 103 km/h, pe strada Barbu Lăutaru din Cîmpulung Moldovenesc. Este vorba despre un localnic în vîrstă de 34 de ani. Lui i s-a deschis dosar penal. Pe de altă parte, azi-noapte, un şofer în vîrstă de 22 de ani, din Suceava, a fost depistat băut la volan. El a fost oprit pentru control de un echipaj de Poliţie pe strada Centurii din Şcheia pentru că nu folosea luminile de întîlnire. Tînărul avea o alcoolemie de 0,46 la mie în aerul expirat. Şi pe numele lui a fost întocmit dosar penal.