La Suceava se va desfăşura campania „Un milion de stele”
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/14/28265/f389d1a38df9ed1bac32a513206500325.jpg)
La Suceava, se va desfăşura o campanie de promovare a solidarităţii şi voluntariatului intitulată Un milion de stele. Acţiunea va avea loc sîmbătă, 16 noiembrie, începînd cu ora 17.00, în faţa bisericii romano-catolice Sfîntul Ioan Nepomuk. Sloganul campaniei este Aprinde o stea pentru comunitatea ta. Organizatorii acţiunii sînt Asociaţia Centrul Diecezan Caritas Iaşi, Organizaţia Caritas Alba Iulia Îngrijiri la Domiciliu şi Caritas Diecezan Munster din Germania.