DSP Suceava a primit 2.390 de doze de vaccin ROR
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/05/19/97354/a1ba182d0fabb7b84a988efe406500325.jpg)
Direcția de Sănătate Publică Suceava a primit 2.390 de doze de vaccin ROR. Șeful DSP, Andrei Ianovici, a anunțat că dozele le vor fi distribuite medicilor de familie din întreg județul. El a menționat că vaccinul ROR oferă protecție împotriva rujeolei, rubeolei și oreionului. De asemenea, șeful DSP a precizat că vîrsta recomandată pentru efectuarea acestui vaccin este la 12 luni și la 5 ani.