Etapa a XIX-a a avut lămurit în mare măsură întrebarea privind echipa care va fi câştiga campionatul de juniori al Ligii Inter Conti. Liderul Bucovina Rădăuți a câștigat prin neprezentare şi a profitat de eşecurile principalelor urmăritoare. Viitorul Liteni a pierdut partida de la Fălticeni după ce a condus cu 2-0 la pauză și a jucat cu un om în plus pe teren încă din minutul 8, iar Foresta II Siret a cedat la limită la Vatra Moldoviței, în fața unei formații care a lăsat o impresie frumoasă până acum.
Într-un alt joc al rundei, Forestierul Frumosu s-a impus la Fântânele după un meci spectaculos, cu goluri multe.

Moldova Drăgușeni – Avântul Volovăț    3-0

Notă: Formațiile Bradul Putna și Avântul Volovăț s-au retras din campionat după finalul turului și vor pierde la „masa verde”, cu 3-0, meciurile pe care le mai au disputat până la finalul sezonului. Recolta Fântânele a primit o depunctare de 3 puncte din partea Comisiei de Disciplină.