Neînvinsă de la startul actualului sezon, Foresta Suceava a remizat pe terenul celor de la FC Bacau, scor 1-1, într-un meci din etapa a VII-a a seriei I a Ligii a III-a de fotbal. “Galben-verzii” au condus la pauza prin golul lui M. Ilie (’30), dar au scăpat victoria printre degete pe final, când s-au vazut egalați de reușita lui Albu (’86). Formația suceveană a avut încă două mari ocazii în prima repriză, însă în partea secundă s-a retras și a primit gol dintr-o eroare în defensivă.

Foresta Suceava: Niga – Cimbru, Moescu, Corniciuc, Brașoveanu, Mihalciuc, Samson, Nițu, M. Ilie, Cozma, Chika. Antrenor: Florin Croitoru. Au mai intrat: Sotornik și Bălan.

Bucovina Rădăuți a câștigat la Aerostar Bacău

Într-un alt meci al rundei a VII-a jucat la finele săptămânii trecute, Bucovina Radauti a urcat pe podiumul clasamentului, dupa ce a câștigat în fieful celor de la Aerostar Bacău, cu scorul de 1-0, printr-un gol înscris de Netbai (’19)

Bucovina Rădăuți: Butnariu – Alecsandru, Răutu, Zango, E. Ciobanu, Bejenar, Serediuc, Netbai, Căinari, Hopulele, R. Ciobanu. Antrenor: Ovidiu Murariu. Au mai intrat: Grosu, Stroe, Pintilei, Popovici și Nistor.

În etapa a VIII-a, Bucovina Rădăuți va juca acasă cu CSM Vaslui, Șomuz Fălticeni vas ta, iar stadionul Areni va găzduiu derbiul Foresta Suceava – CSM Bacău.